„DZIEŃ PUPILA”

DZIEŃ PUPILA 1     DZIEŃ PUPILA 3     DZIEŃ PUPILA 4     DZIEŃ PUPILA 5

dzień pupila 6   dzień pupila 7

„DZIEŃ PUPILA”

W piątek 26 października 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słotwinie odbył się po raz pierwszy „Dzień pupila”, zorganizowany przez świetlicę szkolną, Szkolny Klub Wolontariatu oraz bibliotekę. Już od początku października trwały przygotowania do tego wielkiego dnia.

Na początku miesiąca został ogłoszony konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony zwierzak”, na który dzieci wykonywały prace na zajęciach świetlicowych oraz w domach. Uczniowie z klasy piątej wykonali plakaty informujące o zbiórce karmy, koców i innych rzeczy potrzebnych zwierzętom w schronisku. W bibliotece odczytywano fragmenty książek o zwierzętach oraz wykonano „Księgę pupili”.

Kulminacyjnym punktem był oczywiście „Dzień pupila”, czyli dzień, w którym uczniowie przynieśli do szkoły swoich milusińskich: pieski, chomiki, króliki, świnki morskie, rybki, żółwie, papugi, szczury oraz patyczaki. Na tę okoliczność sala gimnastyczna zamieniła się w całkiem spory zwierzyniec. Największym wyzwaniem dla uczestników było zaprezentowanie swojego ulubieńca przed pozostałymi uczniami i przedszkolakami. Przekonaliśmy się jak wielka odpowiedzialność ciąży na właścicielach, jak należy dbać o zwierzęta i dobrze je traktować oraz poznaliśmy wiele ciekawostek na ich temat. Dzieci, które nie mają w swych domach zwierzaków, miały możliwość obejrzenia, dotknięcia, czy przytulenia różnych gatunków zwierząt. Każdy po swoim wystąpieniu otrzymywał medal „Przyjaciela zwierząt”.

Odbyło się również podsumowanie konkursu plastycznego, w którym pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Krywult z klasy III, drugie miejsce Zosia Bojdys z klasy I oraz trzecie miejsce Martynka Konior z klasy V. Uczennice dostały dyplomy oraz upominki, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe książeczki.

Spotkanie było wspaniałą lekcją odpowiedzialności za zwierzęta, a także przykładem, że możemy wspólnie dobrze i mądrze się bawić: przedszkolaki, uczniowie SP, rodzice, dziadkowie i nauczyciele.

Na zakończenie wiersz napisany z okazji Dnia pupila przez Julię Cwikłę z klasyV:

Julia Ćwikła

„Moje zwierzątko”

Gdy mi smutno, gdy mi źle,

Do pupila przytulam się.

Czy to kot, czy też pies

Dobrze wiem, że kocha mnie

Gdy do łóżka kładę się,

To pies też weseli się

Kocham pieski i króliki,

Świnki morskie i chomiki,

Kotki, myszki i papugi.

Kocham wszystkie to nie bujdy.

Lubię, gdy mnie liże pies

I papuga śpiewa też.

Wszystkie zwierzątka fajne są

I zasługują na miłość Twą!

Gabriela Kozioł