DZIEŃ WAŻENIA PLECAKÓW

ważenie-plecaków-w-Słotwinie

Zadbaj o swój kręgosłup i …

zastanów się, czy wszystko co przynosisz w plecaku do szkoły jest ci potrzebne na dany dzień?

LEKKI TORNISTER – PDF

I  SZKOLNY DZIEŃ LEKKIEGO TORNISTRA.

W naszej szkole o zdrowie dbamy,

ciężar plecaków sprawdzamy.

Porad udzielamy,

jak ma wyglądać

plecak  poprawnie spakowany.

Dzień 01. października MEN ogłosiło Ogólnopolskim Dniem Tornistra.

W związku z tym w naszej szkole Pedagog wraz z SU zorganizował I Szkolny Dzień Lekkiego Tornistra.

Celem akcji jest troska o zdrowie i kręgosłupy uczniów poprzez podnoszenie świadomości w tym zakresie oraz rozwijanie ich poczucia odpowiedzialności za swoje zdrowie. Przed lekcjami uczniowie z kl. VIII wraz z P. Pedagog ważyli plecaki uczniów, rozdawali ulotki informacyjne. Po pomiarach odbyło się spotkanie wszystkich zainteresowanych. Uczennice kl. VIII przybliżyły cel spotkania i trochę statystyk na temat skutków noszenia przeciążonych tornistrów. Dziewczyny zademonstrowały zawartość plecaka źle i poprawnie spakowanego. Udzielały rad na temat doboru właściwego plecaka, zasad pakowania, by spełniał wymogi zdrowotne. Na zakończenie kl. I – III otrzymały ulotki informacyjne dla Rodziców. Posprawdzajcie zawartość swych plecaków!

Pedagog M. W.