Jak uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Słotwinie pomagali dzieciom w Afryce?

Podsumowanie Akcji UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

„Wszystkie Kolory Świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra.

W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy przystąpić do międzynarodowego projektu  UNICEF „Wszystkie kolory świata”.

Pod koniec listopada uczniowie i rodzice na zostali zapoznani z projektem, który polega na wykonaniu i sprzedaniu lalki oraz przekazaniu zebranych pieniędzy na konto UNICEF. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, poznawali kulturę wybranego kraju, a przy wsparciu rodziców i nauczycieli szyli laleczki. Każdy chętny uczeń czy rodzic mógł wykonać dodatkową laleczkę. Powstało w ten sposób 26 wyjątkowych lalek reprezentujących różne rejony świata Daleki Wschód, Europę, Afrykę, Amerykę Południową czy Eskimosów z dalekiej północy.

Laleczki zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu. W tygodniu poprzedzającym ferie rozpoczęła się jawna, bardzo emocjonująca  licytacja lalek. Na specjalnych listach każdy mógł wpisać kwotę, za jaką chciał wylicytować lalkę. Licytacja zakończyła się 3 lutego. Podsumowanie akcji i wręczenie lalek nowym właścicielom nastąpiło 16 lutego. Zebraliśmy 1040 zł! Kwota w całości została wpłacona na konto UNICEF.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję:

– uczniom, którzy dużo wysiłku i czasu włożyli z wykonanie tych wyjątkowych lalek

– rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy wspierali dzieci

– wszystkim mamom i babciom, które szyły dodatkowe lalki

– wszystkim, którzy wzięli udział w licytacji.

Ale to jeszcze nie koniec J…

Chcemy wziąć również udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę, w którym nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej w zwycięskiej szkole.

Konkurs będzie prowadzony na oficjalnym fan page’u projektu „Wszystkie Kolory Swiata” na portalu społecznościowym Facebook w dniach 10 marca 2017 (od godziny 11:00)-17 marca.2017 (do godziny 11:00) . Konkurs wygra ta szkoła, na laleczkę której zostanie oddanych najwięcej głosów. Więcej informacji już wkrótce. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

Gabriela Kozioł