„Kochasz dzieci, nie pal śmieci”

Mimo wielu kampanii reklamowych, informacji w radiu i telewizji, pogadanek i dyskusji okazuje się, że nasz region jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych obszarów na terenie Polski i nie tylko! Co gorsza palenie śmieci w domowych piecach jest powszechnym zjawiskiem i zamiast czystego, świeżego powietrza oddychamy trującymi oparami. Według raportów Komisji Europejskiej każdego w Polsce umiera 28 tysięcy Polaków tylko z powodu oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Aby odwrócić ten trend należy uświadamiać nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci i młodzież. Dlatego w naszej szkole uczniowie klas IV-VI brali udział w warsztatach przeprowadzonych przez Fundację Arka, która problemem związany z paleniem śmieci i zanieczyszczeniem powietrza zajmuje się od 2005 r. W czasie spotkanie dowiedzieli się jakie są zgubne skutki palenia śmieci, starali się wymyślać sposoby zapobiegania temu procederowi wcielając się w postacie naukowców, samorządowców, dorosłych i siebie samych.