Śniadanie chętnie zjadamy i dużo energii mamy…

Dnia 8 listopada 2016r. uczniowie klas I – III wraz z  wychowawczyniami obchodzili Dzień Zdrowego Śniadania w ramach  Programu „Śniadanie Daje Moc”. Program ten to ogólnopolska akcja propagująca zdrowe odżywianie i zwiększająca świadomość na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Jako szkoła

braliśmy po raz pierwszy udział w  tej akcji ale  na pewno nie ostatni ,ponieważ wierzymy, że program ten przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania wśród uczniów w domu i szkole.
Tak więc w ubiegły wtorek, punktualnie o godzinie 9.00, rozpoczęły się zmagania z prawidłowym nakryciem stołów i przygotowaniem niezbędnych akcesoriów do przygotowania śniadania. Dzieci bardzo starannie zakładały  fartuszki, myły ręce, rozkładały deseczki i artykuły przyniesione z domu. Po pierwszej godzinie organizacji, pod czujnym okiem swych pań, dzieci przystąpiły do pracy właściwej. Efekt był niesamowity! Kolorowe zdrowe kanapki, pysznie wyglądające sałatki, dietetyczne płatki, owoce i warzywa. Było też mleko, woda, owocowa herbatka – słowem wszystko, co mieści się w kategorii „zdrowej żywności”. Uwieńczeniem dziecięcych zmagań oprócz oczywiście wspólnego śniadania było  spotkanie w klasie II, w trakcie którego wszystkie klasy wykonały plakaty na temat   odżywiania w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, które dokładnie omawiali  podczas zajęć.  Był to dzień nie tylko zdrowy, lecz także radosny, pyszny i kolorowy.

Dziękujemy rodzicom za pomoc i organizację zdrowego śniadania.