„Śpiewam Tobie Polsko” – KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ PRZEDSZKOLAKÓW

„Śpiewam Tobie Polsko” – pod takim tytułem odbył się w naszej placówce konkurs piosenki patriotycznej dla przedszkolaków z Gminy Lipowa. W ten sposób najmłodsze dzieci chciały złożyć  hołd pamięci dla tych wszystkich bohaterów dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. To dzięki im  dzisiaj z dumą mówimy, że mieszkamy w Polsce, jesteśmy Polakami i mówimy po polsku.
Mali wokaliści mieli przed sobą bardzo trudne zadanie – pokonać swój lęk przed publicznym występem, zaśpiewać jak najlepiej oraz zachwycić słuchających. Wszystkie dzieci okazały się odważne i pięknie zaśpiewały przygotowane piosenki.

Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami. Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: Pani Katarzyna  Skrzypek, Pani Zofia Semik, Pan Leszek Kubica, Pan Janusz Kowalski.

Spośród uczestników jury konkursowe wyłoniło trzy pierwsze miejsca w każdej z kategorii wiekowej oraz przyznano wyróżnienia.

I miejsce:

Antonina Jakóbiec

Helena Kliś

Emilia Rus

II miejsce:

Igor Boba

Barbara Chałupnik

Lena Strzelczyk

III miejsce:

Julia Mrowiec

Olga Pępek

Karolina Więczkowska

Wyróżnienia:
Amelia Adamkowicz

Miłosz Cobas

Emilia Jagosz

Antonina Łagodzka

Nikodem Pietraszko

Natalia Tlałka

Wszystkie dzieci otrzymały jednakowe puchary, dyplomy oraz książki o Polsce za udział w konkursie.

Wszystkim małym wokalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nauczycielom przygotowującym dzieci do występu oraz przybyłym gościom  a także rodzicom za upieczone ciasta oraz pomoc w organizacji konkursu serdecznie dziękujemy.