25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony
w 2002 r. w setną rocznicę powstania tej ukochanej na całym świecie dziecięcej zabawki. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże aby bawić się, świętować i uczyć. Każdy z nich był piękny i wyjątkowy. Starszaki poznały historię tego święta oglądając prezentację  na tablicy interaktywnej, wspólnie recytowały wiersze o misiach, liczyły „ciasteczkowe misie” a także brały udział w zabawach ruchowych. Dużo radości sprawiły im fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom oraz zabawy z ulubionym pluszakiem. Po tańcach na dzieci czekał słodki poczęstunek – ciasto miś upieczone przez mamę Paulinki   panią Katarzynę Matuszek, której serdecznie dziękujemy. Z pełnymi brzuszkami starszaki zabrały się do stworzenia pluszowego misia.  Podczas pracy rozwijały swoje zdolności manualne, wyobraźnie, kreatywność i poczucie estetyki. Dzień upłynął  nam miło i przyjemnie.