Święty Walenty co ustawiasz ludzi do pary patronie zakochanych młodych, średnich i starych (ks. J. Twardowski)

Dzisiejszy mróz nie był w stanie obniżyć niezwykle gorącej atmosfery, panującej w naszej szkole, a wszystko to za sprawą patrona zakochanych- św. Walentego. W tym dniu wszyscy mieliśmy przypięte czerwone serduszka z miłosnymi sentencjami i z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie ­­walentynkowej poczty (do której od tygodnia można było wrzucać kartki walentynkowe). Wyczekiwaliśmy również na rozwiązanie konkursów: plastycznego – „Moja kartka walentynkowa” i bibliotecznego – „Walentynkowa Krzyżówka”.  „Czerwonosercowcy” zostali obdarowani drobnymi słodkościami, a laureaci konkursów nagrodami – wśród nich Weronika T. z klasy III i Milena K. z klasy IV otrzymały nagrody główne za prawidłowe rozwiązanie Walentynkowej Krzyżówki. Przy okazji nagrodzeni zostali uczniowie, którzy brali udział we wcześniejszych konkursach ogłaszanych przez szkolną bibliotekę m.in. „Moja ulubiona postać bajkowa”, „Piszę wiersze lub rymuję bibliotekę promuję”.

Dzień ten powinien nam uświadamiać, że przyjaźń i miłość to niezwykle silne uczucia, których pragnie każdy z nas, a tak niewiele trzeba aby je okazać.