Uroczyste otwarcie pracowni multimedialnej

Punktualnie o godzinie 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni multimedialnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słotwinie. Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Lipowa wraz z Sekretarz Jolantą Pryszcz, Ks. Proboszcz Mieczysław Grabowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek, Radna Słotwiny Halina Krywult oraz Iwona Jakubiec Przewodnicząca Rady Rodziców.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez zaproszonych gości nowopowstałą pracownię poświęcił ksiądz proboszcz. Wójt Gminy pogratulował dyrekcji Danucie Knapek pomysłu i realizacji tej inicjatywy.

Warto dodać, że pracownia powstała dzięki wsparciu Wójta Gminy Lipowa Jana Góry oraz Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie. Zakupiono 20 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, nowoczesną szafę multimedialną, w której przechowywane są komputery podłączone do prądu, tablicę multimedialną z rzutnikiem ultrakrótkoogniskowym oraz 5 ozobotów, dzięki którym uczniowie uczą się programowania.

Celem modernizacji pracowni było wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt niezbędny w procesie nauczania, wykorzystanie nowoczesnych TIK oraz dostosowanie sali lekcyjnej na potrzeby przyszłej klasy ósmej. Zaproszeni wzięli udział w quizie, który mocno zaangażował uczestników i wyzwolił mnóstwo pozytywnych emocji 🙂