Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który zapada w pamięci każdego ucznia na bardzo długo. 1 września to powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. W tym roku to właśnie piękny, wrześniowy poranek przywitał nowy rok szkolny.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewano hymn państwowy. Następnie wszystkich zgromadzonych na inauguracji nowego roku szkolnego przywitała klasa IV, przedstawiając program artystyczny. Swój występ uczniowie rozpoczęli  recytując wiersze o tematyce wojennej, przypominając tragiczne wydarzenia z 1939r. Zaś Wiktoria Kowalska pięknie zaśpiewała utwór pt „Kwiaty polskie”- Juliana Tuwima. W dalszej części uczniowie wspominali wakacje w wierszach i piosenkach. Na scenie pojawili się także  najmłodsi czyli pierwszoklasiści, którzy uświetnili uroczystość recytując wierszyki.

Następnie Pani Dyrektor Barbara Bysko serdecznie powitała po wakacjach uczniów, a szczególnie nowo przyjętych uczniów klasy pierwszej, rodziców i nauczycieli  życząc wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym. Odczytała również list od Rzecznika Praw Dziecka obecnego w naszej szkole pod koniec czerwca. W liście tym Rzecznik podziękował za wspaniały zbiór prac literackich powstałych w ciągu 14 lat realizacji projektu edukacyjnego „Agresji Nie”. Życzył, by nigdy nie zabrakło uczniom SP im. Orla Białego w Słotwinie pasji i zaangażowania do dawania radości innym. Na koniec Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas.

Po części oficjalnej, uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych