VI GMINNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO PROGRAMU „ AGRESJI NIE!”

VI GMINNY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Pod hasłem „Życzliwie w sieci” 10 maja 2019r odbył się  w naszej szkole VI Gminny Dzień Życzliwości  oraz Quiz o tytuł Gminnego Mistrza Dobrych Manier. Spotkanie było podsumowaniem działań realizowanego od marca do maja  programu „Agresji nie” ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy oraz netykiety.

Spotkanie  uświetnili swoją obecnością   St. Asp.-  p. Sławomir Bodek, Przew. RR Rodziców – p. Iwona Jakubiec, Ks. Proboszcz Mieczysław  Grabowski, trzyosobowe reprezentacje  ZSP  Leśnej, ZSP Twardorzeczki, ZSP Siennej, ZSP Słotwina wraz z  opiekunami – pedagogami poszczególnych szkół.

W realizację projektu czynnie zaangażowani byli uczniowie kl. I – VIII, nauczyciele oraz najstarsza grupa przedszkolna z wychowawczynią p. Ewą Knapek.

W tematykę spotkania wprowadziła zebranych inscenizacja nawiązująca do zasad kultury bycia pt.: „ Czarodziejskie słowo”. w wykonaniu klasy II oraz inscenizacja na temat       „ BEZPIECZNY INTERNET” w wykonaniu kl. VI. Po części artystycznej odbyła się pouczająca pedagogizacja na temat cyberprzemocy przeprowadzona przez asp. S. Bodka. Głos zabrali także najmłodsi uczestnicy projektu, przedstawiając impresję plastyczno – słowną związaną    z tematem uczuć, życzliwości, z wierszem tematycznie związanym z treścią dnia.

W drugiej części happeningu odbył się międzyszkolny Quiz o tytuł Gminnego Mistrza Dobrych Manier składający się z czterech konkurencji na temat savoir vivre, w tym netykiety, wśród których najbardziej medialne były pouczające i niezwykle pomysłowe prezentacje multimedialne w wykonaniu poszczególnych zespołów. Konkurencje były przeplatane pytaniami na temat netykiety kierowanymi do widowni.

Czas obrad jury wypełniło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów: plastycznego, literackiego oraz plebiscytu wyłaniającego klasowych mistrzów i mistrzyń uprzejmości.

Gminnym Mistrzem Dobrych Manier 2019 zostali gimnazjaliści z ZSP Twardorzeczka.

KONKURS LITERACKI

W tym roku uczniowie szkoły realizowali się  w przemyśleniach  w dowolnej formie na temat:

1. III – IV – „ Stop agresji, stop przemocy, stop cyberprzemocy”
  2. V- VI – „Netykieta – czyli jak z pożytkiem surfować w Internecie?”

VII- VIII- Rozwiń i uzasadnij myśl R. Brandstaettera „ Tylko wówczas Jestem, gdy jestem dobry. Oto jedyna miara mojego człowieczeństwa i istnienia” – rozprawka

WYNIKI:

I miejsce          Bartosz Konior kl. VI –wiersz

Wioleta Wandzel kl. VIII – rozprawka

II miejsce         Kacper Dobija kl. V

Małgosia Konior kl. VIII

III miejsce        Dominika Marek kl. VI

Emilia Sobczak kl. VIII

Julia Zielińska kl. VI

Laura Majcherek kl. VI

Tymoteusz Skoczek kl. IV

Konrad Pietraszko kl. VIII

Julia Kowalska kl. IV

KONKUTS PLASTYCZNY

W klasach młodszych realizowano temat : „Cyberprzemoc w oczach dzieci – Chcę czuć się bezpiecznie w sieci” . Klasy IV – VII mogły zrealizować się w temacie: „Powiedzmy stop cyberprzemocy”

W kategorii klas I – III przyznano:

I m-ce:             Michał Kurowski kl. II

II m-ce             Oliwia Krywult kl. III

III m-ce            Karol Jakubiec kl. II

1. Dawid Kasela kl. II
  2. Oliwier Semik kl. III

W kategorii klas IV – VII przyznano:

I m-ce:             Zuzia Wolny kl. V

II m-ce:            Wiktoria Kowalska kl. VI

Oliwia Helis Kl. VII

III m-ce:           Kacper Wandzel  kl. V

Franek Łobzowski kl. VII

1. Martyna Konior kl. V
  2. Szymon Mołdysz kl. V
  3. Kacper Dobija kl. V
  4. Paweł Gembala kl. VII
  5. Marlena Duraj kl. VII

Wyróżnienie specjalne w obu szkolnych konkursach otrzymują

Patrycja Capanda kl. III

Dariusz Mrowiec kl. IV

Adaś Sowa kl. V

Starszaki ZSP w Słotwinie

PLEBISCYT POSZCZEGÓLNYCH KLAS :

„Klasowy Orzeł  – Najżyczliwszy Uczeń/ Uczennica”

Kl. I                 Zofia Bojdys

Jan Ćwikła

Kl. II               Maciej Pawlus

Kl. III              Oliwia Krywult

Kamil Śliwa

Kl. IV              Gabrysia Sowa

Tymek Skoczek

Kl. V               Zuzia Wolny

Kacper Dobija

Kl. VI              Julia Zielińska

Kacper Sowa

Kl. VII             Julia Howaniec

Łukasz Frydrych

Kl. VIII           Małgorzata Konior

Konrad Pietraszko

Organizatorzy jeszcze raz dziękują za zaangażowanie  uczestnikom, gratulują zwycięzcom oraz zapraszają do składania propozycji organizacji dnia w przyszłym roku szkolnym.

Pedagog

Multimedialna prezentacja konkursowa drużyny ZSP w Słotwinie w składzie: Natalia Kuśnierz, Agnieszka Śliwa, Julia Wieczorek

( link)