Warsztaty pszczelarskie w przedszkolu

Dziś na przedszkolaków czekała prawdziwa niespodzianka – nasze przedszkole odwiedził pszczelarz Pan Mariusz Socha, prowadzi pasiekę od wielu lat i swoją wiedzą oraz doświadczeniem podzielił się z nami. Dzieci poznały etapy postawania miodu, miały okazję obejrzeć prawdziwy ul oraz wszystkie podstawowe sprzęty potrzebne do wyprodukowania tego pysznego i zdrowego przysmaku. Przedszkolaki dowiedziały się, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale również pyłek i kit pszczeli. Przekonały się również, jak wiele jest rodzajów miodu w zależności od tego jakie rośliny w danym czasie kwitną i z jakich jest on wyprodukowany. Nie lada frajdą okazało się przymierzanie kapelusza pszczelarskiego. Na koniec każde dziecko otrzymało naklejkę „pomocnika pszczelarza” a przedszkole świece z prawdziwego wosku.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i przekazaną wiedzę.