Cudze chwalicie swego nie znacie…

28 września kl. IV i V wybrały się na wycieczkę do Żywca. Choć miasto to znajduje się bardzo niedaleko naszej szkoły to nie wszystkie dzieci znają je dobrze. Dlatego główna atrakcją wyjazdu było zwiedzenie największych  atrakcji miasta: Starego Zamku Habsburgów, w którym znajduje się

piękne Muzeum  Miejskie z licznymi wystawami oraz  Konkatedry NMP i kościoła Świętego Krzyża. Bardzo przyjemny był również spacer zabytkowym parkiem i wizyta w mini zoo, gdzie niektórzy po raz pierwszy widzieli białe daniele, strusia a nawet osiołka. Wycieczka okazała sie bardzo udaną szczególnie, że wszyscy na koniec mogli zjeść  pyszne lody i inne smakołyki w kawiarenkach na wspaniale  odremontowanym i pięknym żywieckim rynku.