Policjant w przedszkolu

Początek roku szkolnego to czas,  w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dlatego w piątek 7 października do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Policji w Łodygowicach.  Nasi goście nie przybyli do przedszkola sami… Towarzyszył im Sznupek – pies, policyjna maskotka. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówią. Pani dzielnicowy Sławomir Bodek przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, nauczyliśmy się również jak należy reagować napotykając bezpańskiego czy agresywnego psa. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Dzieci podziękowały za dobre rady. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.