Ekomoda zdrowia i urody doda

Wypoczęci i pełni zapału po długiej przerwie z radością wróciliśmy do szkoły. Tydzień rozpoczęliśmy trochę nietypowo, ponieważ zdrowo, kolorowo i ekologicznie. Okazją to tego stało się podsumowanie projektu Trzymaj formę połączonego z obchodami Dni Ziemi i Zdrowia. Obejrzeliśmy prozdrowotne przedstawienie pt. Witaminki dla królewny Marcelinki i układ taneczny w wykonaniu naszych młodszych kolegów z klasy II, dzięki nim uświadomiliśmy sobie jak ważne jest dla nas zdrowie i mające na nie duży wpływ -aktywność fizyczna oraz odpowiednie odżywianie. Okazuje się, że na nasze zdrowie wpływa również środowisko, o które powinniśmy dbać.

Z pewnym zaskoczeniem, dzięki informacjom przekazanym przez koleżanki i kolegów z klasy V, dowiedzieliśmy się, że naszemu zdrowiu mogą pomóc zioła, które rosną w naszych ogrodach, na łąkach czy pobliskim lesie. Omówili oni lecznicze właściwości niektórych ziół, a uczniowie z klasy IV stworzyli piękne zielniki, w których mogliśmy obejrzeć te okazy. (Podsumowujący tym samym projekt przyrodniczy „Skarby ziołowej apteczki-zioła naszej miejscowości”).

Stosując teorię w praktyce nasze kochane mamy z klas I i II przygotowały dla nas pyszne, zdrowe i kolorowe wiosenne kanapki z dużą zawartością witamin, po których zostały okruszki oraz pyszne ziołowe herbatki, po które ustawialiśmy się w długim ogonku. W nagrodę za te starania zostały uhonorowane przez Panią Dyrektor orderami Masterchef.

Po przerwie napełnieni witaminami mieliśmy okazję obejrzeć zwykłe/niezwykłe eksperymenty naukowe przygotowane przez pana B. Martyniaka i jego syna. W ciągu półtorej godziny mogliśmy dowiedzieć się jak za pomocą zwykłych baterii i waty stalowej rozpalić ognisko, jak stworzyć własnego drona, czy jak sprawić aby pieniądze nie spaliły się w ogniu. Ponadto mieliśmy okazję przekonać się jak ważne jest powietrze lub jego brak.

Występ naukowców został przez nas nagrodzony gromkimi brawami i zakończył nasze ekologiczno-zdrowotne spotkanie.

Dziękujemy Paniom: Grażynie Wandzel, Elżbiecie Dawid i Renacie Tlałce za zorganizowanie tego ciekawego podsumowania projektów.