Biblioteka. Oczywiście!

Takie hasło przyświeca XIV edycji programu Tygodnia Bibliotek trwającego od 8 do 15 maja. Postanowiliśmy przyłączyć się do tego programu aby udowodnić, że jesteśmy dobrymi czytelnikami (no, może niektórym brakuje trochę chęci, ale są wśród nas i tacy, którzy czytają po kilka książek tygodniowo!) Nasza akcja czytelnicza potrwa cały miesiąc, tak aby każdy mógł wypożyczyć w szkolnej bibliotece książkę/książki, miał możliwość zapoznania się z nowościami wydawniczymi. Mógł również porozmawiać o tym co lubi czytać i jednocześnie zachęcić innych do czytania.

Naszą akcję rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej roli bibliotekarza i biblioteki. Zapoznaliśmy się ze sposobami tworzenia lapbooków i teatru kamishibai. Następni pełni entuzjazmu ruszyliśmy do szkolnej biblioteki, oby nasz zapał trwał jak najdłużej.