„Kto Ty jesteś – Polak mały. Jaki znak Twój – orzeł biały…”

W przedszkolu już od najmłodszych lat uświadamiamy dzieciom, kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość. Uczymy je patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi. Dlatego też 15 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  od paru tygodni przygotowywały  się do tego ważnego wydarzenia. Przez ostatnie dni dzieci dowiadywały się o szczegółach tego święta, utrwalały wiadomości na temat powstania państwa polskiego, znaczenia symboli narodowych. Cieszymy się, że możemy przekazać dzieciom wartości takie jak: waleczność, odwaga, patriotyzm.

Każda grupa ze swoimi paniami przygotowała na tę uroczystość program stosownie do swojego wieku. Podczas wystąpienia dzieci przedstawiły historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości. Występ wzbogacił  śpiew pieśni patriotycznych. Atmosfera była bardzo wyniosła i uroczysta. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na twarzach zaproszonych rodziców malowała się duma i zadowolenie ze swoich pociech. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: ks. proboszcz Mieczysław Grabowski, pani radna Gminy Lipowa Halina Krywult, panie z Koła Gospodyń Wiejskich oraz przedstawiciel Wojska Polskiego pan Janusz Kowalski.

Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

Ewa K.