Noszę odblaski, przez pasy chodzę, kierowco uważaj na mnie na drodze!

30 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marlena Duraj, Franciszek Łobzowski, Szymon Bułka udała się na Dzień Bezpieczeństwa, który został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Leśnej. Zadaniem uczniów było przygotowanie transparentu z hasłem, który zwróci uwagę kierowców na pieszych oraz rozwiązanie testu z zakresu tematyki bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie z każdej szkoły znakomicie wywiązali się z pierwszego zadania i zaprezentowali piękne transparenty, z którymi udali się później na akcję „Cytrynka”. Podczas akcji uczniowie towarzyszyli policji w ich pracy, podczas kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy poruszali się po drodze zgodnie z przepisami ruchu drogowego, byli w nagrodę częstowani przez uczniów jabłkami, natomiast Ci, którzy łamali przepisy, za karę otrzymywali cytrynę. Drugie zadanie – test wiedzy – rozstrzygnęło zmagania uczestników. Nasza reprezentacja zajęła PIERWSZE MIEJSCE! Ex aequo z nami znalazły się również reprezentanci szkół z SP Leśnej oraz SP Twardorzeczki.  Gratulujemy zwycięzcom! Przy okazji przypominamy wszystkim o noszeniu odblasków, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy dzień jest bardzo krótki.