,,Wiosenne czarowanie” – zajęcia otwarte w grupie ,,Maluszków”

W kwietniu  odbyły się w grupie ,,Maluszków” zajęcia otwarte dla rodziców pt: Wiosenne czarowanie”. Już przed zajęciami dzieci zamieniły salę w wiosenna łąkę pełną żabek i bocianów.  W czasie zajęć otwartych dominowały zaś działania muzyczno- ruchowe z elementami matematyki. Celem  zajęć było: rozbudzanie zainteresowań muzycznych na drodze obcowania z dźwiękiem i rytmem, kształtowanie poczucia rytmu i umiejętności interpretacji muzyki ruchem, wygrywanie  na instrumentach muzycznych rytmu słyszanej melodii, oraz przeliczanie elementów zbioru i utrwalenie kolorów.  Zajęcia rozpoczęły się  wiosenną rozgrzewkę a następnie w formie utrwalenia dzieci zaprezentowały  zabawy muzyczno-ruchowe  oraz zagrały  na instrumentach perkusyjnych do  znanych utworów . Całej zabawie towarzyszyła wiosenna muzyka. Po wiosennym graniu przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności matematyczne w zakresie przeliczania elementów zbioru o raz utrwaliły  kolory wskazując właściwe pisanki.  Nasze ,,Maluszki”  doskonale wywiązały się z  różnorodnych zadań, zaskakując tym  panią Dyrektor oraz swoich Rodziców.