Wizyta OSP

W dniu 06.06.2017 r. do naszej szkoły zawitali strażacy  z OSP w  Słotwinie. Podczas tej wizyty, dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane podczas różnego rodzaju akcji, na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni opowieściami, ale jeszcze bardziej możliwością fizycznego poznania, obejrzenia sprzętu i wozów. Przez chwile wszyscy mogli poczuć się strażakami biorąc udział pod okiem profesjonalistów w ćwiczeniach przeciwpożarowych gasząc upozorowany pożar.

Na zakończenie  strażacy przygotowali dla całej społeczności naszej szkoły słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka za co gorąco dziękujemy.