„Wolność kocham rozumiem…”

11 listopada kojarzy nam się z podniosłym nastrojem, biało-czerwonym kolorem, wolnością, śpiewem, przemarszami. My-uczniowie, nasi rodzice, nauczyciele, mieszkańcy oraz zaproszeni goście uczciliśmy ten dzień. Zgodnie z wieloletnią tradycją wzięliśmy udział w uroczystej mszy za Ojczyznę w kościele parafialnym.  Po mszy wysłuchaliśmy montażu słowno-muzycznego, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, którzy przypomnieli o trudnych dziejach Polski w czasie zaborów, powstań i wojen, a pieśni w ich wykonaniu dostarczyły nam wielu wzruszeń. Gościnnie wystąpili także: utalentowana wokalnie Patrycja Setla i akompaniujący jej Piotr Dawid.

Po zakończeniu uroczystości w kościele rozpoczęła się druga część obchodów Święta Niepodległości, którą było wręczenie nagród ufundowanych przez Wójta Gminy Lipowa w konkursie plastycznym pt. „11 listopada- Niepodległość w oczach dziecka”.

Po pełnych wrażeń chwilach udaliśmy się na poczęstunek i w miłej atmosferze spędziliśmy czas w towarzystwie naszych gości.

Serdecznie podziękowania kierujemy w stronę naszych mam i członków Rady Rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości oraz całej społeczności uczniowskiej za wsparcie, przygotowanie i pomoc w zorganizowaniu, i uczczeniu Dnia Niepodległości.