Zajęcia otwarte w przedszkolu

20 grudnia w grupie młodszej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Głównym celem zajęć było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie.
Po krótkim wprowadzeniu w tematykę nastąpiło czytanie uczestniczące czyli czytanie wiersza z aktywnym udziałem dzieci, dopasowywanie odpowiednich ilustracji, umieszczanie ich w poprawnej kolejności. Następnie przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w zabawie matematycznej pt: „Ubieramy choinkę”. Dzieci zaprosiły swoich rodziców do zabawy ruchowej „ Zaprzęgi” wcielając się w postać Mikołaja i reniferów. Mini koncert kolęd zakończył część pierwszą zajęć, po której wszyscy wspólnie dekorowali piernikowe gwiazdy. Mamy nadzieję że dzisiejszy dzień był zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny.