Co ukrywa lustro wody?

W poniedziałkowe przedpołudnie gościliśmy w naszej szkole dzieci wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych przedszkoli z Gminy Lipowa na corocznych warsztatach literacko-plastycznych. Głównym tematem naszego spotkania była woda. Nasze przedszkolaki powitały kolegów i koleżanki przedstawieniem, w którym urocze syreny tańczyły i śpiewały, a marynarze oraz piraci pływali po morzach i oceanach.

Po takim wstępnie i serdecznym powitaniu Pani Dyrektor zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej „przygody”. Wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy teledysk M. Jeżowskiej Szafy z koralowej rafy oraz odgadywaliśmy rysunkowe zagadki dotyczące morskich stworzeń, schowanych w kufrze wyrzuconym przez morskie fale. Następnie każda z drużyn dzielnie łowiła makaronowe rybki na wędki ze słomki.

Z wielką uwagą wysłuchaliśmy historii M. Terlikowskiej Przygody kropli wody. Książka łączy bajkową przygodę tytułowej bohaterki z podstawową wiedzą z zakresu przyrody. Dzieciom został przedstawiony cały obieg wody i wszystkie stany skupienia. Książka opisuje historię wychlapanej z wiadra kropli, która przemierza świat pod postaciami wody, pary wodnej, deszczowej chmury, deszczu, śniegu, sopla lodu, strumienia, rzeki, wody w wodociągu.

Następnie nasi mali odkrywcy stworzyli niezwykłe morskie prace plastyczne, w których nie zabrakło rybek, syren i innych morskich stworzeń, pływających pomiędzy wodorostami. Zrobili też małe akwaria, które zabrali ze sobą na pamiątkę.

Po wręczeniu dyplomów i obdarowaniu wszystkich uczestników nagrodami książkowymi, ufundowanymi przez Wójta Gminy, oraz po sesji fotograficznej, usiedliśmy do małego co nieco.

Do zobaczenia za rok!